středa 24. ledna 2018

Ohlédnutí za adventní duchovní obnovou

S delším odstupem bych se ráda ohlédla za naší adventní duchovní obnovou, která proběhla v prosinci v klášteře bratří Dominikánů.

Právě prostory, ve kterých se konala obnova byly nové, takže jsme byly trochu v očekávání jak tam bude obnova probíhat. Myslím, že většinu z nás zaskočilo chladno v kapli, kde jsme trávily většinu času na přednáškách a duchovním programu. Další dny jsem si vzaly o vrstvu navíc a myslím, že to bylo ok :). Děti byly se svou hernou také spokojeny, byla prostorná a hlavně dlouhé chodby si děti užívaly coby závodníci na motorkách.

Celým programem nás provázel o. Antonín Krasucki, který jednotlivé dny otvíral témata, se kterými se setkáváme každý den - láska, omluva, vlídnost, důvěra. Přednášky pojal velmi osobitým způsobem, nechyběly zde ani vtipy či různé příběhy k tématům. Myslím, že většina z nás bude na některé vtipy ještě dlouho vzpomínat s úsměvem na tváří :)

Po přednáškách byl čas na ticho nebo  sdílení ve skupinkách, a po té následoval vždy duchovní program. Prožily jsme spolu dvě mše svaté, adoraci, společnou modlitbu a již tradičně bylo možné přijmout svátost smíření.

Ještě jednou děkujeme Vám všem, které jste se obnovy zúčastnily - za Vaši pomoc a také za příjemnou atmosféru, kterou jsme si společně vytvořily...

Celou fotogalerii z obnovy najedete zde https://www.zonerama.com/RCSlunecnice/Album/4008931
Heslo je stejné jako pro ostatní alba, pokud heslo neznáte napište nám na rc.slunecnice@gmail.com

V současné chvíli už pilně připravujeme program na postní duchovní obnovu. Prozradíme vám, že celou obnovou nás bude provázet pastorační asistentka a katechetka Ing., Mgr. Františka Böhmová, která je také autorkou knížek o modlitbě pro děti.






Žádné komentáře:

Okomentovat